• Darujte našej škole 2 % z dane

26. 1. 2024

Postup na poukázanie 2 % z dane

Zamestnanec

1.  Do 15. februára 2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti.
            2. Vyplňte tlačivo Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (odkaz na stiahnutie tlačiva je TU.
            3. Do 30. apríla 2024 doručte obe tlačivá na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Povinnou prílohou „vyhlásenia“ je

• Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti, ktoré daňovníkovi vydá zamestnávateľ na predpísanom tlačive.
            • Potvrdenie o vykonávaní dobrovoľníckej činnosti, ak poukazujete podiel vo výške 3 % zaplatenej dane.

Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba, ktorá sama podáva daňové priznanie:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre fyzické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu.
            2. Daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2023 je fyzická osoba povinná podať v lehote do 2. apríla 2024 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 1. 07. 2024 alebo 30. 09. 2024).

Právnická osoba

Ak ste právnická osoba:

1. Vyplňte v Daňovom priznaní pre právnické osoby kolónky na poukázanie 2 % z dane z príjmu.
            2. Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roka 2023 uplynie 2. apríla 2024 (resp. v predĺženej lehote na podanie daňového priznania, t. j. do 1. 07. 2024 alebo 30. 09. 2024).

Aktuálnu predtlač tlačiv:  Potvrdenie, Vyhlásenie o poukázaní sumy s predvyplnenými údajmi Ligy pár páru a Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania si môžete stiahnuť nižšie.

22. 1. 2024

V Kultúrnom dome sa 9. februára 2024 o 16.00 hod. uskutoční karneval. Téma je ľubovoľná. Ak máte možnosť, prosíme, prispejte do tomboly nejakou maličkosťou pre deti. Prevádzka ŠKD je v tento deň do 15.00 hod.